2013 - Kabinet Chaos

14.05.2013

Autorka zde představí své nové snové kresby, nedávné i čerstvé objekty a prostorové instalacce.
Výstava je inspirována myšlenkovým experimentem Erwina Schrödingera. Zaujala jí jeho slova a myšlenky např.: "...neexistuje žádný stav mezi životem a smrtí." Jak sama říká, "Podle mne umění může prokazovat aspekty polovičního stavu, dokonce může mapovat celý komplex mezistavů, které vedou ke změně, probíhající na vnitřní (duševní) venkovní (tělesné) úrovni. Své umění tvořím, jako experiment sama za sebe, je to živelné nutkání, které příchází "bůhví" odkud. Chápu to jako cestu ideí od Zdroje (Slunce, Bůh, Duše) k Přijímači (člověku) - tak mne zajímají ty obrazy nebo výjevy na cestě při přenosu, až mne bude zajímat jen jeden stav ( život nebo smrt) nebudu dělat výstavu i když tím nechci vyloučit, že jen jeden tento stav mi umožňuje reálně tvořit ve fyzickém světě. Kočka je veliká a nosná, plná symbolů, tajemná, divoká, svobodná (a já jsem idealista při představě dokonalé kočky). Proto umocňuji kočku kočkou. Plodná kočičí vřískající zákoutí. Výstava podivných soch a kryptologicko humanoidních ilustrací."

Radka Chocholoušová absolvovala v roce 2004 Atelier Enviromentu na FaVU VUT Brno, pracuje napříč medii, dotýká se sociálních témat, ženských otázek a odpovědí, její současná práce je bohatá na doteky "jiných světů". Aktuálně se věnuje perokresbě a tvorbě drobnějších plastik, v její práci rezonují aspekty přírodního šamanismu a mystiky. Přijďte posoudit a prožít sami a setkat se s touto intenzivní ženou a uměkyní osobně.

Když jsem odjela od Veroniky a její galerie Kabinet Chaos, kde jsem vytvořila instalaci pro výstavu "Kočka v kočce" ve Stříteži u Poličky, na zpáteční cestě domů jsem našla zatoulanou těhotnou kočičku (Kočku v kočce), která s námi žila až do roku 2020.