Ištabela Barela
Fucking romance 2018

21.2. 2018 v jabloneckém kině Radnice od 19 hodin se uskuteční vernisáž fotografiské výstavy s názvem Fucking romance.

Série fotografií připravených pro výstavu Fucking romance představuje autorku jako bystrou pozorovatelku všeho, co je vychýlené z normálu. Vnímá lehce a někde i extrémně posunutou realitu, která se jí otvírá před hledáčkem objektivu. Zachycené výjevy připomínají bizarnost filmových scén od Lynche po bratry Coeny, nechybí v nich ani určitá děsivost. 

U Radky jde však ještě o něco osobnějšího, týkající se vlastního života, který nám předkládá ve výseku portrétů svých i svého okolí, v kulisách, které umí naaranžovat právě jen život sám a hlavně ten její. Ať už jsou zachycené výjevy kypící či strohé, postprodukčně upravené, či nikoliv, různorodost námětů je její devízou a nenechá diváka ustrnout. Míra vtipnosti je vážena v ideálním poměru s nepatřičností, zvláštní nahotou, krásnou nepřikrášleností a vyzývavostí.
Okolností, která výstavě Fucking romance nahrává je souvztažnost film připomínajících námětů s prostředím kina, kde se výstava koná. Jistě se tak nejen po kinovém foyer rozlije ona pověstná zdejší mlhovina, která vystoupí z rámce Radčiných fotografií spolu s podivností naznačených příběhů a prodchne se do životů prošedších cinefilů.

MgA. Petra Filipovská